مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان کشور 1402
مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان پسر کشور از 18 تیرماه در اردبیل آغاز شد. برای نخستین بار، مسابقات قهرمانی کشور در تمام رده های سنی به صورت متمرکز برگزار می شود.
نتایج اوزان مختلف مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان کشور
دسته 49 کیلوگرم:
یکضرب:
طلا: بردیا کریمی از کردستان، 70 کیلوگرم
دوضرب:
طلا: بردیا کریمی از کردستان، 86 کیلوگرم
مجموع:
رطلا: بردیا کریمی از کردستان، 156 کیلوگرم
دسته 55 کیلوگرم:
یکضرب
طلا: سینا محمدی از تهران، 82 کیلوگرم
نقره: رضا براتی از خراسان شمالی، 81 کیلوگرم
برنز: امیرحسین صحت از یزد: 67 کیلوگرم
دوضرب:
طلا: سینا محمدی از تهران، 110 کیلوگرم
نقره: رضا براتی از خراسان شمالی، 92 کیلوگرم
برنز: امیرحسین صحت از یزد: 83 کیلوگرم
مجموع:
طلا: سینا محمدی از تهران، 192 کیلوگرم
نقره: رضا براتی از خراسان شمالی، 173 کیلوگرم
برنز: امیرحسین صحت از یزد: 150 کیلوگرم
دسته 61 کیلوگرم:
یکضرب
طلا: علی زارعی نژاد از فارس، 89 کیلوگرم
نقره: حسین قربانی از خوزستان، 78 کیلوگرم
دوضرب:
طلا: علی زارعی نژاد از فارس، 107 کیلوگرم
نقره: حسین قربانی از خوزستان، 102 کیلوگرم
مجموع:
طلا: علی زارعی نژاد از فارس، 196 کیلوگرم
نقره: حسین قربانی از خوزستان، 180 کیلوگرم
دسته 67 کیلوگرم:
یکضرب:
طلا: مهدی چوپان از خراسان رضوی، 98 کیلوگرم
نقره: آرین اسلامیان از اردبیل، 97 کیلوگرم
برنز: حسین محمدی از زنجان، 97 کیلوگرم
دوضرب:
طلا: حسین محمدی از زنجان، 120 کیلوگرم
نقره: مهدی چوپان از خراسان رضوی، 117 کیلوگرم
برنز: رهام فتاحی از ایلام، 116 کیلوگرم
چهارم: آرین اسلامیان از اردبیل، 112 کیلوگرم
مجموع:
طلا: حسین محمدی از زنجان، 217 کیلوگرم
نقره: مهدی چوپان از خراسان رضوی، 215 کیلوگرم
ربرنز: آرین اسلامیان از اردبیل، 209 کیلوگرم
دسته 73 کیلوگرم:
مجموع:
طلا: محمدجواد بخشی از گیلان، 261 کیلوگرم
نقره: پیکان شفیعی نژاد از اصفهان، 251 کیلوگرم
برنز: محراب جوانشیری از خراسان رضوی، 240 کیلوگرم
دسته 81 کیلوگرم:
یکضرب:
طلا: امیرمحمد رحمتی از لرستان، 152 کیلوگرم
نقره: ابوالفضل احمدی پور از کرمان، 121 کیلوگرم
برنز: امیرمحمد ملکی از لرستان، 119 کیلوگرم
دوضرب:
طلا: امیرمحمد رحمتی از لرستان، کیلوگرم
نقره: حسین قشقایی از تهران، 151 کیلوگرم
برنز: محمدرضا رحیمی از مازندران، 149 کیلوگرم
مجموع:
طلا: امیرمحمد رحمتی از لرستان، 277 کیلوگرم
نقره: حسین قشقایی از تهران، 267 کیلوگرم
برنز: ابوالفضل احمدی پور از کرمان، 266 کیلوگرم
دسته 89 کیلوگرم
نتایج یکضرب:
طلا: محمدحسین حبیبی (زنجان)، 132 کیلوگرم
نقره: احسان تقوی (مازندران)، 131 کیلوگرم
برنز: ابوالفضل مرادی (زنجان)، 122 کیلوگرم
نتایج دوضرب:
طلا: محمدحسین حبیبی (زنجان)، 162 کیلوگرم
نقره: احسان تقوی (مازندران)، 161 کیلوگرم
برنز: ابوالفضل مرادی (زنجان)، 146 کیلوگرم
نتایج مجموع:
طلا: محمدحسین حبیبی (زنجان)، 294 کیلوگرم
نقره: احسان تقوی (مازندران)، 292 کیلوگرم
برنز: ابوالفضل مرادی (زنجان)، 268 کیلوگرم
دسته 96 کیلوگرم
نتایج یکضرب:
طلا: مهرشاد پیرمرادیان (گلستان)، 135 کیلوگرم
نقره: امیرحسین حسن زاده (اردبیل)، 130 کیلوگرم
برنز: ابوالفضل کریمی (هرمزگان)، 126 کیلوگرم
نتایج دوضرب:
طلا: مهرشاد پیرمرادیان (گلستان)، 159 کیلوگرم
نقره: ابوالفضل کریمی (هرمزگان)، 146 کیلوگرم
برنز: امیرحسین حسن زاده (اردبیل)، 145 کیلوگرم
نتایج مجموع:
طلا: مهرشاد پیرمرادیان (گلستان)، 294 کیلوگرم
نقره: امیرحسین حسن زاده (اردبیل)، 275 کیلوگرم
برنز: ابوالفضل کریمی (هرمزگان)، 272 کیلوگرم
دسته 102 کیلوگرم
نتایج یکضرب:
طلا: محمد زارع (فارس)، 135 کیلوگرم
نقره: سجاد ارجمندنیا (اردبیل)، 134 کیلوگرم
برنز: مهیار کریمی (کردستان)، 132 کیلوگرم
نتایج دوضرب:
طلا: محمد زارع (فارس)، 160 کیلوگرم
نقره: سجاد ارجمندنیا (اردبیل)، 158 کیلوگرم
برنز: عرفان ابراهیم زاده (اردبیل)، 155 کیلوگرم
نتایج مجموع:
طلا: محمد زارع (فارس)، 295 کیلوگرم
نقره: سجاد ارجمندنیا (اردبیل)، 292 کیلوگرم
برنز: عرفان ابراهیم زاده (اردبیل)، 285 کیلوگرم
دسته 102+ کیلوگرم
نتایج یکضرب:
طلا: مانی قلمی (اردبیل)، 134 کیلوگرم
نقره: عرفان پورخالقی (خوزستان)، 132 کیلوگرم
برنز: امیررضا میرابراهیمی (گیلان)، 125 کیلوگرم
نتایج دوضرب:
طلا: عرفان پورخالقی (خوزستان)، 167 کیلوگرم
نقره: مانی قلمی (اردبیل)، 154 کیلوگرم
برنز: پارسا باقرنژاد (مازندران)، 153 کیلوگرم
نتایج مجموع:
طلا: عرفان پورخالقی (خوزستان)، 299 کیلوگرم
نقره: مانی قلمی (اردبیل)، 288 کیلوگرم
برنز: پارسا باقرنژاد (مازندران)، 273 کیلوگرم
نتایج تیمی مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان کشور 1402
در پایان ۲ روز رقابت وزنهبرداران نوجوان در تالار وزنهبرداری شهدای مدافع حرم اردبیل، تیم وزنهبرداری فارس با کسب ۶ مدال طلا عنوان قهرمانی تیمی را به دست آورد.
در رده بندی تیمی این رقابتها این زنجان با کسب ۵ مدال طلا و ۴ برنز نایب قهرمان رده سنی نوجوانان شد و تیم تهران با ۳ طلا و ۲ نقره و یک برنز سوم شد.
رده بندی ۱۰ تیم برتر در زیر آمده است:
۱- فارس با ۶ طلا
۲- زنجان با ۵ طلا و ۴ برنز
۳- تهران با ۳ طلا، ۲ نقره و یک برنز
۴- کردستان با ۳ طلا و یک برنز
۵- گیلان با ۳ طلا و یک برنز
۶- لرستان با ۳ طلا و یک برنز
۷- گلستان با ۳ طلا
۸- خوزستان با ۲ طلا و ۴ نقره
۹- اردبیل با یک طلا، ۸ نقره و ۴ برنز
۱۰-خراسان رضوی با یک طلا، ۲ نقره و ۲ برنز